וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ושיהיה במזל טוב: כך תערכו את האירוע המושלם

וואלה! NEWS בשיתוף בנק ירושלים, וואלה! NEWS בשיתוף בנק ירושלים

15.8.2018 / 7:49

חשוב לתכנן את חגיגת בת או בר המצווה בהתאם לרמת ההכנסה המשפחתית, אבל אם האירוע שלכם בכל זאת ראוותני, כדאי שתדעו מהם הכלים הפיננסיים שיוכלו לעזור לממן אותו

אילוסטרציה. ShutterStock
אז איך מממנים אירוע שבו רק חלק מהמוזמנים מביאים שיקים?/ShutterStock

חגיגת בר או בת המצווה כבר מזמן הפכה לאירוע גדול ונוצץ, שהילדים מתרגשים לקראתו ואילו ההורים מתקשים לממן אותו. בשונה מחתונה, שבעת תכנונה ניתן להסתמך על השיקים שיגיעו מהמוזמנים ויכסו את ההוצאות, באירוע בר או בת מצווה לפחות מחצית מהמוזמנים הם ילדים שלרוב אינם מביאים שיקים.

אירוע בר או בת המצווה הפך לכזה שמצריך עזרה קטנה במימון. אז איך מממנים אירוע שבו רק חלק מהמוזמנים מביאים שיקים?

כיום, הסטנדרטים בתחום חגיגות בר או בת מצווה גבוהים מאוד, ומשפחות רבות מוצאות את עצמן מפיקות אירועי ענק למספר רב של אנשים, הכוללים את אורחי חתן השמחה ואת המשפחה המורחבת, חברים ומכרים. המוזמנים הצעירים יעדיפו לרוב אטרקציות מיוחדות, משחקים, הפעלות, מופע ומסיבת ריקודים, בעוד האורחים המבוגרים יחשיבו אירוע מוצלח כאירוע עם קייטרינג עשיר ומפנק, מוזיקה טובה ואלכוהול איכותי. השילוב בין הצרכים והציפיות של שני קהלי היעד יוצרים אירוע שמכיל הכול מהכול, ואת כל הטוב הזה - צריך לממן, לעיתים באמצעות הלוואה לבר מצווה.

יחד עם זאת, חשוב לציין שעדיף לתכנן מראש את אופי החגיגה של בת או בר המצווה בהתאם לרמת ההכנסה המשפחתית, כדי לא לממן אירוע ראוותני שאינו מתאים לרמת ההכנסה שלכם. לכן, גם באירוע בר מצווה, כדאי לקבוע סדר עדיפויות, ולהחליט איך לנצל את התקציב בתבונה.

הלוואה לבר מצווה

קיימים שני סוגים של הלוואות שמתאימות למימון אירועים משפחתיים בסדר גודל כזה:

הלוואת גישור: הלוואה זו, המכונה גם הלוואת בלון, מאפשרת לכם לקבל הלוואה לפני קיום האירוע, ולהחזירו בתשלום אחד כולל הריבית לאחר האירוע. בשיטת הלוואה זו, יוצאים מנקודת הנחה שחלק מהמוזמנים המבוגרים יותר אכן יעניקו במתנה שיקים, וכך יסייעו במימון חלקי לפחות של האירוע.

הלוואה בפריסת תשלומים גמישה: הלוואה שניתן להחזיר בתשלומים שווים במשך שנה, שנתיים ואפילו יותר. ככל שההלוואה תתפרש על פני תקופה ארוכה יותר, כך ההחזר החודשי יהיה נמוך יותר. עם הלוואה זו, ניתן יהיה להפקיד את השיקים שיתקבלו באירוע בחיסכון על שם הילד, כך שיהוו עבורו מנוע לצמיחה בעתיד - למימון לימודים, מכונית, דירה ועוד.

הלוואה לוקחים רק מבנק, גם אם הוא לא שלך. ללקוחות כל הבנקים ניתן לבקש מבנק ירושלים הלוואה עד 100,000 ש"ח לכל מטרה, ללא ביטחונות וערבויות. לפרטים נוספים ולהגשת בקשה אונליין >>

* מתן האשראי כפוף לשיקול דעת הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל

וואלה! NEWS בשיתוף בנק ירושלים, וואלה! NEWS בשיתוף בנק ירושלים
2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully